Osoby głuche lub niedosłyszące mogą skorzystać w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej z usług tłumacza migowego lub z pomocy osoby przybranej.

Usługa tłumacza migowego przy załatwianiu spraw urzędowych jest bezpłatna dla osób uprawnionych. Osobami uprawnionymi są osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności, wydane na podstawie przepisów ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.

Co zrobić, aby skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego?

Aby skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego, należy:

  • zgłosić chęć skorzystania z usługi tłumacza migowego co najmniej na 3 dni robocze przed terminem zaplanowanej wizyty w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lesznie
  • wskazać metodę komunikowania się: PJM (polski język migowy), SJM (system językowo-migowy) albo SKOGN (sposoby komunikowania się osób głuchoniewidomych).

Jak dokonać zgłoszenia?

Zgłoszenia można dokonać w dowolny sposób z wymienionych poniżej:

  • wysłać zgłoszenie chęci skorzystania z pomocy należy przesłać za pomocą poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub faksem na nr telefonu 65 526 21 41.
  • wysłać SMS na nr telefonu +48 603 687 942 - określić w nim rodzaj załatwianej sprawy i metodę komunikowania się,
  • zadzwonić za pośrednictwem osoby trzeciej pod nr telefonu: 65 526 15 15 lub 65 526 21 97.
  • skorzystać z elektronicznej skrzynki podawczej na platformie ePUAP (kliknij tutaj)

Jak skorzystać z pomocy osoby przybranej?

Osobą przybraną może być osoba, która ukończyła 16 lat i potrafi się komunikować z osobami załatwiającą sprawę. Nie ma konieczności wcześniejszego zgłaszania pomocy osoby przybranej w załatwieniu spraw. Osoba przybrana nie musi przedstawiać dokumentów potwierdzających znajomość PJM, SJM ani SKOGN.

 

Brak załączników.

Opis zmian Data Osoba Porównaj
Artykuł został utworzony. sobota, 08 grudzień 2018 00:28 Dominik Kraczewski
Artykuł został zmieniony. sobota, 02 marzec 2019 13:56 Dominik Kraczewski
Artykuł został zmieniony. niedziela, 03 marzec 2019 09:28 Dominik Kraczewski